logo Zduńskowolski Szpital Powiatowy

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Od dnia 01.03.2023 roku w Zduńskowolskim Szpitalu Powiatowym  w Zduńskiej Woli  rozpoczął działalność kolejny stacjonarny oddział szpitalny – Pododdział Geriatrii.

Zduńska Wola jest jednym z kilku miast w Łódzkiem, w których powstał Oddział Geriatrii. Celem nowo utworzonego Pododdziału Geriatrii jest zapewnienie kompleksowej opieki zdrowotnej pacjentom w wieku podeszłym.

Geriatria jest dziedziną medycyny zajmującą się problemami zdrowia i leczeniem chorób związanych ze starzeniem się u osób powyżej 60-tego roku życia. Do Oddziału Geriatrycznego są kierowani pacjenci, u których występują choroby swoiste dla wieku podeszłego takie jak: zaburzenia pamięci i nastroju, osteoporoza, zaburzenia funkcji zwieraczy (nietrzymanie moczu), skłonność do upadków, zaburzenia odżywiania. W Oddziale są diagnozowane i leczone inne ostre lub zaostrzone choroby przewlekłe występujące w wieku podeszłym. W zakresie diagnostyki oddział posiada dostęp do badań laboratoryjnych, obrazowych i endoskopowych. Opieka medyczna będzie realizowana przez lekarzy specjalistów z dziedziny geriatrii, chorób wewnętrznych, a w procesie terapii leczniczej uczestniczyć będzie także: fizjoterapeuta, psycholog oraz personel pielęgniarski posiadający kierunkowe kwalifikacje w zakresie opieki nad osobami w wieku podeszłym.

Przyjęcia do Oddziału Geriatrycznego odbywają się na podobnych zasadach jak do innych oddziałów szpitalnych. Do przyjęcia wymagane jest skierowanie od lekarza POZ.

Edytuj
Na skróty
Jednostki szpitala
Oddziały
Oddziały
Poradnie
Poradnie
Dział Anestezjologii  i Intensywnego Nadzoru Medycznego
Dział Anestezjologii
i Intensywnego Nadzoru Medycznego
Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej
Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej
Dział wielolodiagnostyczny
Dział wielolodiagnostyczny
Dział Fizjoterapii
Dział Fizjoterapii
Dział Pomocy Doraźnej
Dział Pomocy Doraźnej
Izba przyjęć
Izba przyjęć
Apteka szpitalna
Apteka szpitalna