logo Zduńskowolski Szpital Powiatowy

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Kierownik Oddziału:

 • Lek. med. Danuta Lachowska 

☎️ Tel. 43 824 41 09Z-ca kierownika:

 •  Lek. med. Katarzyna Adamczyk


Lekarze: 

 • Lek. med. Tomasz Różański
 • Lek. med. Marta Drzazga-Zagata
 • Lek. med. Katarzyna Nogala-Kowalska
 • Lek. med. Piotr Konieczny
 • Lek. med. Michał Żyła

☎️ Tel.: 43 824 41 77Pielęgniarka Oddziałowa:

 • Dorota Smolińska
  ☎️ tel.: 43 824 41 07

 

Sekretarka Medyczna:

 • Joanna Nowak
  ☎️ Tel.: 43 824 41 07
  (od 7:00 do 14:30)

 


                                                                                                 

W Oddziale Pediatrycznym zajmujemy się diagnostyką i leczeniem najczęstszych chorób wieku dziecięcego, w tym infekcji układu oddechowego, moczowego, pokarmowego, zaburzeń odżywiania, chorób zakaźnych, neurologicznych, stanów gorączkowych. W oddziale pracują lekarze specjaliści z dziedziny pediatrii oraz wykwalifikowany personel pielęgniarski. Systematycznie poszerzamy naszą wiedzę i umiejętności o nowe doświadczenia aby podnieść jakość świadczonych usług i jak najskuteczniej leczyć naszych Pacjentów oraz sprostać oczekiwaniom ich rodziców i opiekunów. Posiadamy akredytację dla szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pediatrii.

Na stanie oddziału znajduje się 17 łóżek dla małych Pacjentów. Oddział Dziecięcy  funkcjonuje na II piętrze głównego budynku Szpitala. Dysponujemy salami dla dzieci starszych, niemowlaków oraz z izolatki, które przystosowaliśmy do pobytu opiekunów wraz z dziećmi. Sale dla dzieci starszych wyposażyliśmy w łazienki, natomiast w salach dla niemowląt zapewniliśmy w wanienki z przewijakami. W Oddziale udostępniliśmy dla potrzeb rodziców i opiekunów naszych Pacjentów – kuchenkę, w której można przechowywać i przygotować posiłki.

Na wyposażeniu znajduje się szeroki wachlarz urządzeń do diagnozy stanu zdrowia (kardiomonitory, pulsometry, etc.). Sale są w spokojnych neutralnych kolorach w nowoczesnym stylu z kolorowymi dekoracjami ściennymi, które stwarzają przyjazną atmosferę, sprzyjającą szybkiemu powrotowi do zdrowia. W oddziale znajduje się kącik biblioteczny wyposażony w książki i gry dla dzieci w każdym wieku. Oddział dziecięcy to nie tylko opieka lekarzy i pielęgniarek, ale również ścisła współpraca z rodzicami lub opiekunami naszych Pacjentów, polegająca na Waszym uczestnictwie (w miarę możliwości) podczas badań i zabiegów diagnostycznych, co wpływa na pozytywne efekty leczenia.

Edytuj
Na skróty
Jednostki szpitala
Oddziały
Oddziały
Poradnie
Poradnie
Dział Anestezjologii i Intensywnego Nadzoru Medycznego
Dział Anestezjologii
i Intensywnego Nadzoru Medycznego
Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej
Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej
Dział wielolodiagnostyczny
Dział wielolodiagnostyczny
Dział Fizjoterapii
Dział Fizjoterapii
Dział Pomocy Doraźnej
Dział Pomocy Doraźnej
Izba przyjęć
Izba przyjęć
Apteka szpitalna
Apteka szpitalna