Deklaracja dostępności Szpitala Powiatowego w Zduńskiej Woli
Szpital Powiatowy w Zduńskiej Woli zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szpitala Powiatowego w Zduńskiej Woli.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Skróty klawiaturowe
Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
- E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej (np. numer telefonu, e-mail),
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Budynki Szpitala nie jest w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnością.
Wewnątrz budynku znajdują się dwa dźwigi osobowe umożliwiające dostęp do wszystkich pięter budynku. Budynek posiada dwie klatki schodowe. Schody wewnątrz budynku wyposażone są w poręcze. Przed budynkiem znajdują się miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Toalety dla osób poruszających się na wózkach znajdują się na parterze. W budynku częściowo wystepują oznaczenia w alfabecie Braille’a, Na terenie budynku istnieje możliwość poruszania się osób niepełnosprawnych z psem przewodnikiem. W budynku zainstalowano pęte indukcyjnych. W budynku aktualnie można porozumieć się w polskim języku migowym za pomocą tłumacza online.